Nijerya'da Boko Haram'a operasyon: 52 ölü

Operasyonlar sırasında 50 Boko Haram militanı ve 2 asker öldü...

Nijerya'da Boko Haram'a operasyon: 52 ölü

Nijerya'nın kuzeyinde faaliyet gösteren aşırı dinci Boko Haram örgütüne karşı ordu tarafından düzenlenen operasyonlar sırasında 52 kişinin öldüğü bildirildi.

Nijerya ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre, Miyanti ve Bulungu’daki kamplara düzenlenen saldırıda 50 Boko Haram militanının yanı sıra 2 asker öldü.

Operasyon sırasında 5 askerin de yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, Nijerya, Kamerun, Nijer ve Çad askerlerinden oluşan Çok Uluslu Ortak Görev Gücü’nün Nijerya-Nijer sınırındaki  Duguri yakınında, Boko Haram militanlarının gizli deposuna düzenledikleri baskında da 18 tüfek, 5 çok amaçlı makineli tüfek, 25 el bombası, patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler bulunduğu bildirildi.

Baskın sırasında bir silah kaçakçısı şüphelisinin yakalandığı  ve sorguya çekildiği belirtilen açıklamada, ayrıca başkent Abuja’da düzenlenen ayrı bir operasyonda 15 şüphelinin yanı sıra tüfek, tabanca, kılıç ve diğer silahların ele geçirildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 17:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice tasdelen
hatice tasdelen - 6 yıl Önce

Allah yardim. Etsin

Sercan
Sercan - 6 yıl Önce

...işid, boko haram bunlar islam'ın yüz karası ! beter olsunlar.. bizi de böyle nefret yorumları yazacak kadar çileden çıkarıyorlar ya ne diyeyim :(

SIRADAKİ HABER