Minbic’te son durum: Çatışmalar şiddetlendi, IŞİD sivilleri kaçırıyor

Minbic Askeri Meclisi güçlerinin, İŞİD işgalindeki Suriye’nin Minbic kentine yönelik operasyonu 26. gününde devam ediyor. Kuşatılan kentteki çatışmalar şiddetlendi. IŞİD sivilleri kaçırıyor

Minbic’te son durum: Çatışmalar şiddetlendi, IŞİD sivilleri kaçırıyor
Minbic Askeri Meclisi güçlerinin, Minbic’i IŞİD’den kurtarmaya yönelik operasyonu 26. gününde sürüyor.

Cumartesi günü kente birkaç noktadan girmeyi başaran Minbic Askeri Meclis güçleri ile İŞİD’liler arasındaki çatışmalar, kentin kuzey girişindeki Minbic-Cerablus yolu üzerinde yoğunlaştı.

Bölgeden yayın yapan Hawar Haber Ajansı (ANHA), Demokratik Suriye Güçleri ile uluslararası Koalisyon’un verdiği destekle dün İŞİD’den alınan buğday silosu ile El-Şeria kavşağı çevresinden de çatışmaların devam ettiği bilgisini geçti.

ANHA, buğday ambarı civarında yaşanan çatışmalarda 5 IŞİD’linin, kentin kuzey girişindeki şiddetli çatışmalarda ise 26 IŞİD’linin öldürüldüğünü aktardı.

IŞİD SİVİLLERİ KAÇIRIYOR

IŞİD’in 16 Haziran’dan itibaren Minbic ve Bab Bölgesi’nden kaçırdığı sivillerin sayısının bini geçtiği belirtiliyor.

ANHA muhabirlerinin yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, çetelerin Minbic ve Bab bölgelerinden kaçırdığı Kürt yurttaşların sayısı bini geçti.

MLKP’Lİ SEVDA ÇAĞDAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ

Minbic’teki çatışmalarda Sevda Çağdaş isimli MLKP’li bir savaşçı da yaşamını yitirdi.

Yapılan açıklamada da 1 Haziran’da başlayan Minbic  operasyonunda yer alan Raperin Dicle kod adlı Sevda Çağdaş’ın 25 Haziran günü yaşanan çatışmalarda yaşamını yitirdiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 16:04
YORUM EKLE