Meksika'da Trump kuklaları yakıldı

Göçmen karşıtı politikası ile tanınan Amerikan Cumhuriyetçi Başkan adayı Donald Trump'ın kuklaları Meksika'da Paskalya kutlamaları sırasında ateşe verildi

Meksika'da Trump kuklaları yakıldı

Meksika'daki Paskalya kutlamalarında, göçmen karşıtı söylemleriyle bilinen ABD'nin Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump'ın kuklaları yakıldı.

Hristiyanların en eski ve en önemli bayramı olarak bilinen Paskalya kutlamaları, Meksika'da bu sene farklı görüntülere sahne oldu.

​Başkent Mexico City, sanayi kenti Monterrey ve Puebla şehirlerinde ABD'nin göçmen karşıtı söylemleriyle bilinen Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump'ın kuklaları yakıldı.

Kuklaları yapan Meksikalı sanatçı Felipe Linares, Trump tercihini, ''Kampanyasına başlayıp Meksikalılar ve göçmenlerle ilgili konuşmaya başladığı andan itibaren bu senenin kuklası bu adam olmalı dedim'' sözleriyle açıkladı.

​ABD'de seçim kampanyası süresince Müslümanlar ve göçmenlere yönelik ırkçı ifadeler kullanan Donald Trump, Meksika sınırına 3 bin 169 metrelik bir duvar öreceğini, masrafları da Meksika'ya ödeteceğini açıklamıştı.

Trump'ı faşist liderler Mussolini ve Hitler'e benzeten Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto ise, "İnsanlık tarihinde maalesef bu tür rahatsız edici konuşmaların yapıldığı dönemler var" diyerek Cumhuriyetçi adaya tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 20:44
YORUM EKLE