Kuzey Kore gazetecileri ölümle tehdit etti

Kim Jong-Un'un yetkililere 'Kavgam' kitabı dağıttığı haberi yapılmıştı...

Kuzey Kore gazetecileri ölümle tehdit etti

İnternet haber sitesi New Focus International, Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un çevresindeki üst düzey yetkililere, çalışıp kendilerini geliştirmeleri için ‘Kavgam’ kitabı dağıttığını öne sürdü. 

Çin’de görev yapan Kuzey Koreli bir yetkili, siteye yaptığı açıklamada, “Kim Jong-Un, Hitler’in Almanya’yı Birinci Dünya Savaşı’ndaki yenilgiden sonra kısa sürede toparlayabilmesinden etkilenerek, kitabın derinlemesine çalışılması ve bazı uygulamaların pratiğe dökülmesi için emir verdi” dedi.

New Focus International’da yayımlanan haber, bugün bütün yüksek tirajlı Güney Kore gazetelerinde yer buldu.

"LANETLİ SUÇ İŞLEDİLER"

Kuzey Kore polisi, "lanetli suç" olarak tanımladığı haberin Kim-Jong-Un'u aşağıladığını belirterek, söz konusu haberi yapan ‘insan müsveddelerini’ öldürmekle tehdit etti.

Devlete ait Kore Merkez Haber Ajansı tarafından duyurulan polis açıklamasında, “Bu ihanet suçunu işleyen, ‘adi insan müsveddelerini’ yok etmek için harekete geçmekte kararlıyız. Bu insanlar, ne bir daha gün ışığı görebilecek ne de öldükten sonra defnedilecek bir toprak parçası bulabilecekler” denildi.

Adolf Hitler’in 1924 yılında, Almanya’nın lideri olmadan önce, hapishanedeyken yazdığı ‘Mein Kampf’ (Kavgam), sapkın anti-semitik düşünceler ve gelişigüzel kaleme alınmış anıları içeriyor.

Kim hanedanı Kuzey Kore’yi 60 yılı aşkın süredir 'demir yumruk'la yönetiyor. Kim Jong-Un, babasının Aralık 2011’deki ölümünden bu yana ülkenin liderliğini yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2013, 16:55
YORUM EKLE