Kremlin: Türkiye'nin Suriye’ye yaptığı saldırılar kabul edilemez

Peskov, Türkiye-Suriye sınırındaki gerilimin tırmanmasından rahatsızlık duyduklarını söyledi

Kremlin: Türkiye'nin Suriye’ye yaptığı saldırılar kabul edilemez

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye ve Rusya arasında savaş çıkabileceğine dair açıklamaları yersiz bulduklarını kaydetti.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, dün yaptığı açıklamada, "Türkiye ile Rusya arasında savaş riski var" ifadelerini kullanmıştı.

TASS'ın sorularını yanıtlayan Peskov, bu tür açıklamaların yersiz olduğunu ifade ederek, "Çünkü Kürtlerin yanı sıra bölgede bulunan Suriye hükümet güçleri de saldırıya maruz kalıyor" diye konuştu.

'SINIRDAKİ GERİLİMDEN RAHATSIZIZ'

Bu arada Peskov, Türkiye-Suriye sınırındaki gerilimin tırmanmasından rahatsızlık duyduklarını da vurguladı.

Bu konunun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Güvenlik Konseyi üyeleriyle yaptığı dünkü toplantıda ele alındığını hatırlatan Peskov, "Türkiye'nin sınırın Suriye tarafına yaptığı saldırılar kabul edilemez" dedi.

'BMGK'YA SUNULAN TASARI DESTEKLENMEDİĞİ İÇİN ÜZGÜNÜZ'

Peskov, BM Güvenlik Konseyi'nin Rusya tarafından sunulan karar tasarısını desteklememesi nedeniyle üzüntü duyduklarını ifade etti.

Rus sözcü Peskov, Moskova'nın istikrarın sağlanması, terörle mücadele ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması için tutarlı, şeffaf ve anlaşılır politikasını sürdürmeye devam edeceğine dikkat çekti.

(Kaynak: Supitnik)

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 13:26

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER