İslami Cihad'tan 5 bin İsrail askerine SMS

Mesajda "Gazze'ye girerseniz burası mezarınız olacak" denildi...

İslami Cihad'tan 5 bin İsrail askerine SMS

İsrail'in Hamas'ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları'nı öldürerek başlattığı Gazze saldırısı dördüncü gününde. İsrail şu ana kadar Gazze'ye 800 saldırı gerçekleştirdi. Gazze'den İsrail'e atılan roket sayısı ise, 600'ü geçti. Gazze'ye sadece bugün 180 saldırı gerçekleştiren İsrail, 39 Filistinlinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Hamas'ın saldırılarında ise, 3 İsrailli öldürüldü. 75 bin yedek askeri göreve çağıran İsrail, kara harekatına hazırlanıyor.

"TEL AVİV'İ DE ATEŞE VERECEĞİZ"

Gazze'deki İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri ise, istihbarat çalışması sonucu, telefon numaralarını ele geçirdiği 5 bin İsrail askerine İbranice tehdit mesajı gönderdi.

İsrail askerlerine İbranice gönderilen mesajda, "Gazze'ye girerseniz, burası mezarınız olacak, Tel Aviv'i de ateşe vereceğiz" denildi.

İslami Cihad Hareketi'nin Kudüs Seriyyeleri, büyük bir istihbarat başarısı olarak gördüğü bu operasyonda, Gazze saldırısına katılan binlerce İsrailli asker ve sivilin, isim, telefon numarası, mail adresi ve ev adreslerine ulaştıklarını, saldırılarla ilgili doküman ele geçirdiklerini ileri sürdü.

KARA HAREKATINA ONAY

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 9 bakanın katılımıyla toplantı düzenledi. Gazze'ye yönelik saldırıların değerlendirildiği toplantıda, olası bir kara harekatının detayları görüşüldü.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, seferberlik ilanı kapsamında daha önce göreve çağrılan 30 bin yedek asker sayısının 75 bine çıkarılması kararlaştırıldı.

İsrail ordusu, 2006'da Lübnan Savaşı'nda 60 bin, Gazze'de 2008'de düzenlediği ''Dökme Kurşun'' operasyonunda ise 10 bin yedek askeri göreve çağırmıştı.

MEŞAL KAHİRE'DE

Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'ın Mısır'ın başkenti Kahire'de olduğu, Mısır istihbaratıyla olası "ateşkes"i görüştüğü de iddia edildi. (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2012, 01:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER