IŞİD'in esir aldığı pilotun babası konuştu

IŞİD tarafından esir alınan pilotun babası "Oğlum şu an IŞİD’in elinde ve ben onu bir esir olarak değil misafir olarak adlandırmak istiyorum" dedi

IŞİD'in esir aldığı pilotun babası konuştu

Suriye'de Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından esir alınan 26 yaşındaki Ürdünpilot Muaz Safi El-Kesasibe'nin babası, oğlunun IŞİD'in misafiri olduğunu söyledi. Safi Yusuf El-Kesasibe IŞİD’e oğlunun da bir Müslüman olduğunu unutmamaları gerektiğini söyledi.

Ürdün'ün başkenti Amman'da gazetecilere açıklama yapan El-Kasasbeh, "Oğlum şu an IŞİD’in elinde ve ben onu bir esir olarak değil misafir olarak adlandırmak istiyorum" dedi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre El-Kasasbeh sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onlardan (IŞİD’den) Allah için, Hz. Muhammed'in şerefi için; oğlumu Allah'ın selamıyla selamlayıp, ev sahipliği yapmalarını, misafir gibi ağırlayarak iyi davranmalarını rica ediyorum."

Ürdün hükümeti ise pilotun özgürlüğüne kavuşması için gereken herşeyi yapma sözü verdi.

ABD IŞİD'İ YALANLADI

IŞİD dün (24 Aralık 2014) Suriye'nin kuzeyindeki Rakka kenti yakınlarında ABD liderliğinde koalisyon güçlerine ait bir uçağı düşürdüğünü duyurmuştu.

ABD ise bu iddiayı reddetmiş ancak uçağın nasıl düştüğünü açıklamamıştı. IŞİD, esir aldığı uçağın Ürdünlü pilotunun fotoğraflarını bazı cihatçı internet sitelerine göndermişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 22:16
YORUM EKLE