IŞİD, Paris'te emniyet müdürü ve eşini öldürdü

Saldırgan, olay yerine gönderilen RAID tarafından gece yarısı vurularak öldürüldü

IŞİD, Paris'te emniyet müdürü ve eşini öldürdü

Fransa'nın başkenti Paris'in banliyösü Yvelines'de bir emniyet müdürü, evine girerken bıçaklı saldırıya uğradı.

Saldırı anında sivil olan emniyet müdürü, saat 20:30 civarlarında işinden çıkarak evine geldiği sırada bıçaklı bir kişinin saldırısına uğradı ve aldığı bıçak darbeleri ile olay yerinde hayatını kaybetti.

Daha sonra emniyet müdürünün evine giren bıçaklı saldırgan, olay yerine gönderilen RAID (özel yetiştirilmiş elit polis kuvvetleri) tarafından gece yarısı vurularak öldürüldü.

Yerel saat ile 21:30'da olay yerine gelen RAID gece yarısına kadar saldırgan ile konuşarak teslim olmasını sağlamaya çalıştı. Saldırgan ile yapılan konuşmalar bir fayda vermeyince eve girildi.

Evde, emniyet müdürünün eşinin de cesedi bulunurken, yara almamış olan üç yaşındaki bir erkek çocuğu da sağlık birimleri tarafından kurtarıldı.

Olaya ilişkin açıklama yapan Versailles Cumhuriyet başsavcısı Vincent Lesclous, saldırganın bu fiili neden işlediğinin henüz belli olmadığını söyledi.

İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, olayda hayatını kaybeden emniyet müdürü ve eşinin yakınlarına taziye mesajı iletti.

CİNAYETİ IŞİD ÜSTLENDİ

IŞİD’in haber ajansı olarak bilinen AMAQ internet sitesinin Fransızca bölümünden yapılan duyuruda "Bir IŞİD savaşçısı, Mureaux karakolunda görev yapan bir emniyet müdürü yardımcısı ve eşini öldürdü" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 10:39
YORUM EKLE