İş adamının midesinden 12 külçe altın çıktı

Kusma ve kabızlık şikayetleriyle hastaneye başvurdu, midesinden altın çıkarıldı...

İş adamının midesinden 12 külçe altın çıktı

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bir iş adamını midesinden ameliyatla 12 adet minik altın külçesi çıkarıldı. 63 yaşındaki hastanın kusma ve kabızlık şikayetleriyle hastaneye başvurduğu öğrenildi.

İŞADAMI KUSMA VE KABIZLIK ŞİKAYETİYLE DOKTORA GİTTİ

Yaşlı adam doktoruna, karısıyla yaşadığı bir kavga sonrası bir anlık öfkeyle bir şişe kapağı yuttuğunu söyledi. Doktorlar ameliyatta, her biri 33 gram olan minik altın külçeleriyle karşılaştı.

3 SAATLİK AMELİYAT

Doktorlar, 9 Nisan'daki ameliyat sonrasında polisin ve gümrük yetkililerinin iş adamını sorguladıklarını ve midesinden çıkarılan altın külçelerine el koyduklarını aktardı.

Dünyanın en büyük altın tüketicisi olarak bilinen Hindistan'da, cari açığı kontrol etmek için değerli metal ithalatındaki gümrük vergileri artırılmıştı. Bu da son zamanlarda ülkedeki kaçakçılığın artmasına sebep oldu. Mayıs 2013'te 162 bin kilogram olan altın ithalatı, Kasım ayında 19 bin 300 kilograma geriledi.

'HAYATIMDA HİÇ BÖYLE BİR VAKAYLA KARŞILAŞMAMIŞTIM'

İşadamının ameliyatının gerçekleştiği Yeni Delhi'deki Sir Ganga Ram Hastanesi'nin Başhekimi Doktor Cs Ramachandra "hayatında hiç böyle bir vaka" ile karşılaşmadığını belirtti. (Karşı)

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 20:00
YORUM EKLE