Irak'taki hava saldırısında 20 IŞİD militanı öldürüldü

Irak savaş uçaklarının 4 eve düzenlediği saldırıda 20 militanın öldüğü bildirildi…

Irak'taki hava saldırısında 20 IŞİD militanı öldürüldü

Irak'ın Ramadi kentinde orduya ait savaş uçakları tarafından düzenlenen hava saldırılarında 20 IŞİD militanının öldüğü bildirildi.

Enbar Operasyon Gücü Komutanı Korgeneral Reşid Felih, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Irak savaş uçakları Hiyt ilçesinde yer alan El-Muallimin Mahallesi'nde IŞİD militanlarının konuşlandığı 4 eve hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 20 militan öldürüldü" dedi.

Alınan istihbarat bilgileri doğrultusunda söz konusu evlerin hedef alındığını aktaran Felih, güvenlik güçlerinin IŞİD'e yönelik püskürtme operasyonlarına Irak ordusuna ait savaş uçaklarının da destek verdiğini vurguladı.

Felih, kenti ele geçirmek için girişimlerde bulunan IŞİD militanları ve güvenlik güçleri arasında yoğun çatışmalar yaşandığını aktardı.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı gruplar, Musul ve Tikrit gibi bazı kentlerde kontrolü ele geçirmişti. Ülke, Irak ordusu ile silahlı gruplar arasında sık sık çatışmalara sahne oluyor. (Türkiye)

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 18:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER