Hillary Clinton: Çok büyük hayal kırıklığına uğradım

ABD'de başkanlık seçimini kaybeden Demokrat aday Hillary Clinton, seçim yenilgisinin ardından destekçilerine yönelik bir konuşma yapıyor

Hillary Clinton: Çok büyük hayal kırıklığına uğradım

Cumhuriyetçi aday Donald Trump karşısında başkanlık yarışını kaybeden Hillary Clinton "Çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Milyonlarca Amerikalı da hayal kırıklığına uğradı. Acı verici bir durum" dedi. 

Hillary Clinton, Donald Trump'tan 160 bin fazla oy almasına rağmen ABD'deki seçim sistemi gereği 228 delege kazanmış ve 276 delegenin oyunu kazanan Trump'ın gerisinde kalmıştı.

Hillary Clinton, dün yaşadığı yenilginin ardından yaptığı ilk açıklamada şunları söyledi:

Milyonlarca ABD’li de hayal kırıklığına uğradı. Bizim kampanyamız asla tek bir kişi, tek bir seçimle ilgili değil. Gördük ki bizim devletimiz bildiğimizden tahmin ettiğimizden daha dökülmüş haldeymiş.

"BU SONUCU KABUL EDECEĞİZ”

Amerika’nın büyüklüğüne inanıyorum, biz bu sonucu kabul edeceğiz. Ona liderlik etmek şansını açık görüşlülükle sunmalıyız. Biz ona saygı duymakla kalmayacağız, ona da değer de vereceğiz. Tabii ki hukukun egemenliği çok önemli, hepimizin ifade, inanç özgürlüğü çok önemli. Bu değerlere çok önem veriyoruz ve bunları savunmalıyız.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 10:11

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER