G7 ülkeleri yoksul ülkelere 1 milyar doz Covid-19 aşısı hibe edecek

Jonhson, ülkelerin "milliyetçi yaklaşımları" reddettiğini söyledi

G7 ülkeleri yoksul ülkelere 1 milyar doz Covid-19 aşısı hibe edecek

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 ülkelerinin ihtiyaç sahibi ülkelere toplam 1 milyar doz Covid-19 aşısı hibe etmek üzere anlaştığını duyurdu.

İngiltere'nin Cornwall bölgesinde gerçekleştirilen G7 zirvesi ardından yaptığı açıklamada Jonhson, ülkelerin "milliyetçi yaklaşımları" reddettiğini söyledi.

Dünya ülkelerinin aşılamasında rol alarak G7'nin demokratik değerlerinin de gösterileceğini belirten Johnson, bu durumun "tarihin en büyük tıbbi başarısı" olacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 10:03

YORUM EKLE
YORUMLAR
üç kağıtçı
üç kağıtçı - 2 ay Önce

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Brüksel ziyareti öncesi yaptığı açıklamalarda, Merkez Bankası rezervlerinin 100 milyon dolara yaklaştığını öne sürmüştü.Bu açıklamanın ardından Ekonomist Mahfi Eğilmez, Twitter hesabından TCMB döviz rezervleri hakkında paylaşımda bulundu.Eğilmez, "28 Mayıs 2021 itibarıyla TCMB'nin brüt rezervleri 93,7 milyar dolar, net rezervleri 13,6 milyar dolar, swap hariç net rezervleri eksi 56 milyar dolardır" ifadelerini kullandı.

kime ne anlatıyorsun
kime ne anlatıyorsun @üç kağıtçı - 2 ay Önce

başka ülkelerdede yaklaşık aynı bizde biraz daha durum ağır.bu ülke insanların yüzde kaçının iktisat ekonomi maliye okur yazarlık alt yapısı vardır tahmin et.yüzde 1 dir .hadi bu yüzde 1 bu insanların yüzde 5 ini ikna etsin kalan yüzde 95 i algılarlarla yönetilir.cami önünde poz ver yüzde 50 cebte biraz vatan milllet bayrak sakarya de yüzde 60 cepte bu ülke böyle öpülür pardon böyle yönetiyorlar.

maske mesafe ve aşıya karşıyız
maske mesafe ve aşıya karşıyız - 2 ay Önce

kendileri beraberken maske takmıyorlar halklara maske aşı sosyal mesafe diretiyorlar.

SIRADAKİ HABER