Ezidi esir Zeynep: IŞİD'ci kadınlar erkeklerden daha kötü

IŞİD'in 'cariye' olarak adlandırdığı ve sonrasında serbest bıraktığı Ezidi esirlerden Zeynep yaşadıklarını anlattı

Ezidi esir Zeynep: IŞİD'ci kadınlar erkeklerden daha kötü

Zeynep, kendisini Ebu Cafer olarak adlandırılan terörist tarafından işkence gördüğünü ve seks kölesi olarak kullanıldığını belirtti.

Zeynep, "Teröristler bizi ilk önce Telafer'de, sonra Musul'da ardından da Suriye'nin Rakka kentinde tuttu. Daha sonra tekrar Irak'a getirdiler. Burada beni Ebu Cafer adlı bir teröriste sattılar. Ebu Cafer'in eşi, kocasını elinden alacağımı düşünerek beni sürekli dövdü" ifadelerini kullandı.

'CARİYE VE ÇOCUKLARINA ERKEKLERDEN DAHA KÖTÜ DAVRANIYORLAR'

Zeynep, IŞİD bünyesindeki kadınların erkeklerden daha kötü davrandığını kaydetti. "Kadınlar, cariyelere ve cariyelerin çocuklarına çok sert davranıyor. 3 çocuğun IŞİD'ci kadınlar tarafından zehirlendiğini biliyorum" diye devam eden Zeynep, terörist kadınlardan birinin ise, 2 yaşındaki bir kız çocuğunu evinin penceresine astığını anlattı.

'CİNSEL ŞİDDET GÖREN BAZI KIZLAR İNTİHAR ETTİ'

Ebu Cafer'den sonra bir başka teröriste satıldığını ancak geçirdiği psikolojik travma nedeniyle teröristlerin kendisini seks kölesi olarak kullanmayı bıraktığını ifade eden Zeynep, cinsel şiddete maruz kalan bazı kadınların intihar ettiğini aktardı.
 
'BENİM İÇİN 130 BİN DOLAR ÖDENDİ'
 
Zeynep, Ebu Cafer'in kendisini IŞİD'in Suudi liderlerinden Ebu Ali El-Harbi'ye 130 bin dolara sattığını da söyledi. Ezidi kız, "Benim için neden bu kadar yüksek meblağ ödendiğini sordum. Arapça konuştuğum, Kuran-ı Kerim'i ezbere okuduğum ve ev işlerinde çok iyi olduğum için bu kadar yüksek fiyata satıldığımı söylediler" dedi. (sputniknews.com)

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 13:58

Tıkla, Demokrat Haber’e Şimdi Destek Ol >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER