Dekoltesi nedeniyle müzeye alınmayan kadın için FEMEN aktivistlerinden eylem

FEMEN aktivistleri sanat eserlerinin önünde soyunarak eylem düzenledi

Dekoltesi nedeniyle müzeye alınmayan kadın için FEMEN aktivistlerinden eylem

Fransa'nın başkenti Paris'teki bir müzede, FEMEN aktivistleri sanat eserlerinin önünde soyunarak eylem düzenledi.

Paris'in en büyük müzelerinden biri olarak bilinen ve dünyanın en ünlü nüdist eserlerinin sergilerine ev sahipliği yapan Musée d’Orsay, bu kez FEMEN aktivistlerinin eylemine sahne oldu.

İddialara göre, 'Jeanne' isimli bir edebiyat öğrencisi, 'göğüs dekolteli kıyafetinin müze kurallarına uygun olmadığı' gerekçesiyle müzeye alınmadı. Musée d’Orsay'a girebilmesi için dekoltesini kapatması gerektiği söylenen kadın duruma itiraz edince, müze yönetimi 'Kural, kuraldır' yanıtını verdi.

​Genç kadının müze yönetiminin bu uygulamasına maruz bırakılmış olması, dünya çapında tepkiye yol açtı. 'Ayrımcılık' ve 'cinsiyetçilik' ile suçlanan müzeye FEMEN aktivistlerinden de tepki geldi.

FEMEN aktivistleri, müzede sergilenen eserlerin önünde üstlerini çıkararak, göğüslerinin üzerine Jeanne'e destek mesajları yazdılar.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 12:30

YORUM EKLE
YORUMLAR
özcan çakır
özcan çakır - 9 ay Önce

yandaki ankette seçenekler de eksiklik var . ayrıca şu özgürlük var istediğini yapar seçeneği çok abartılı . özgür olsa adam chp de adaylığını koyar.onun yerine "kendi tercihi " daha uygun olurdu.

SIRADAKİ HABER