Çin'de deprem: 60'tan fazla ölü

Çin'in güneybatısında 5,6 büyüklüğünde deprem yaşandı…

Çin'de deprem: 60'tan fazla ölü

Çin resmi haber ajansı, ülkenin güneybatısında meydana gelen bir dizi depremde en az 64 kişinin öldüğünü, 715 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi en büyük iki sarsıntının 5,6 şiddetinde gerçekleştiğini belirtti. Şinhua haber ajansına göre dağlık bölgelerde meydana gelen depremi toprak kaymaları izledi.

Depremlerin en büyüğü Pekin saatiyle 11:19'da meydana geldi. Yetkililer depremden en fazla etkilenen yer olan Yiliang bölgesine çadır ve battaniye dağıtan ekiplerin gönderdiklerini bildirdi.

İNTERNETTE PAYLAŞTILAR
Devlet televizyonunda tuğla ve taş enkazıyla dolu sokaklara biriken insanların görüntüleri yer aldı.

Twitter benzeri bir mikro blog olan weibo'ya yazan insanlar da sallanan binalardan bahsetti, enkaz dolu sokakların fotoğraflarını paylaştı. Ayrıca bölgede cep telefonu ve sabit telefon bağlantısında ciddi sorunlar yaşandığı belirtiliyor.

BBC muhabiri BBC's John Sudworth, Yunnan'ın Zhaotong beldesindeki kişilerin aktarımıyla, sokaklarda trafiğin kesildiğini ancak panik havası olmadığını bildiriyor.

Komşu Siçuan eyaletinde 2008 yılında meydana gelen 7,8 şiddetinde bir depremde onbinlerce kişi yaşamını yitirmişti. (BBC Türkçe)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2012, 21:32

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER