Brüksel'de patlamalar: En az 26 kişi hayatını kaybetti

Brüksel Havaalanı'nda iki patlama meydana geldiği belirtildi. Ardından da bir metro istasyonunda başka bir patlama meydana geldi

Brüksel'de patlamalar: En az 26 kişi hayatını kaybetti
Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'nda 2 patlama sesi duyuldu. Belçika televizyonu VRT, Brüksel Havalimanı'ndaki saldırının intihar saldırısı olduğunu bildirdi. Havalimanındaki saldırıdan sonra gerçekleşen olayda ise metroya yakın bir noktada patlama meydana geldi. Toplamda 26 kişi hayatını kaybetti, onlarca yaralı var.

Belçika Savunma Bakanlığı olayda 11 kişinin hayatını kaybettiğini 35 de yaralı olduğunu bildirildi. 

İngiliz Sky News kanalına göre patlamalar, American Airlines kontuarları yakınındaki bir alanda yaşandı.

Sky News’in patlama anına tanık olan muhabiri Alex Rossi “Duty free bölgesindeydim. İki büyük patlama sesi duydum. Binanın hareket ettiğini hissettim. Her yer toz ve dumanla kaplanmıştı. Patlama sesinin geldiği yere doğru gittim, insanlar şoke olmuştu ” dedi.

METRO İSTASYONUNDA 15 ÖLÜ
 
Brüksel'de üçüncü bir patlama meydana geldi. Üçüncü patlma AB kurumlarının ortasındaki metro istasyonuna yakın bir noktada yaşandı. 

Brüksel Metrosu, Maelbeek istasyonundaki patlamada ilk belirlemelere göre 15 kişinin öldüğünü, 55 kişinin de yaralandığını bildirdi.Patlamaların ardından havalimanının boşaltıldığı ve havalimanına giden metro seferleri durdurulduğu belirtildi.Olay yerinden ilk görüntüler şöyle:


Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 15:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER