BM, 'bağışçılara küstü' 5 ülkede Suriyeli sığınmacılara gıda yardımını durdurdu!

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, yaklaşık 1,7 milyon Suriyeli'ye gıda yardım kuponu dağıtımını durdurduğunu açıkladı

BM, 'bağışçılara küstü' 5 ülkede Suriyeli sığınmacılara gıda yardımını durdurdu!

Türkiye'nin de aralarında olduğu 5 ülkede bulunan Suriyeli sığınmacılara yönelik gıda yardımını durdurdu. Gerekçe, bağışçıların sözlerini yerine getirmemesi.

Dünya Gıda Programı'ndan yapılan açıklamada, bağışçıların taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle oluşan kaynak yetersizliği yüzünden Ürdün, Lübnan, Türkiye, Irak ve Mısır'daki Suriyeli mültecilere yapılan gıda yardımının askıya alındığı belirtildi.

Programın Direktörü Ertharin Cousin, "Birçok aileye yapılan gıda yardımının kesilmesi yıkıcı sonuçlar doğuracaktır" dedi.

Cousin, bu durumun, mültecilerin sağlık ve güvenliğini tehlikeye atacağını, bunun da Suriyeli'leri misafir eden ülkelerde sorunlar yaratabileceğini ifade etti.

Aralık ayında yardımların sürdürebilmesi için 64 milyon dolarlık kaynağa ihtiyaç duyulduğuna işaret edilen açıklamada yeterli kaynağın sağlanması durumunda gıda yardımının devam edeceğini vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 07:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER