Bitcoin'de tarihi zirve: 60 bin doların üzerini gördü

Bitcoin'de tarihi zirve: 60 bin doların üzerini gördü

Son 24 saatte yüzde 6'nın üzerinde değer kazanan Bitcoin 60 bin doları aşarak yeni tarihi zirvesini gördü.

Son 1 haftadır yükselen en popüler kripto para Bitcoin yeni rekorunu kırdı. 24 saatte yüzde 6'nın üzerinde değer kazanan kripto para, 60 bin 266'ya kadar yükseldi.

Son yükselişte ABD'de Başkan Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık yeni koronavirüs destek paketini onaylaması etkili oldu.

Bitcoin geçen ay 21 Şubat'ta rekor kırmasının ardından 1 Martta 44 bin 500 dolara kadar gerilemişti. Bu düzeltmenin ardından ise yönünü yeniden yukarı çeviren kripto para, son 2 haftada hızlı bir toparlanma yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 09:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
benzetme yaparsak
benzetme yaparsak - 2 ay Önce

altında kağıt parada kripto parada hisse senedide bunları bir su havuzu diye düşünürsek bazılarının altı delik sürekli su kaçırıyor bazıları bazen ekleme yapılarak havuzun hacmi genişletiliyor bazılarıda başından beri ne deliği var nede ilerde genişlemesine izin verilmeyen bir yapısı var.işte insanlara diyorlar mal değiş tokuşu yaparken bu havuzlara su dökün bu havuzlardan su alın diye. şimdi akıllı olan insanlar ne yapara böyle durumlarda hissede faiz gideri çok olandan sürekli bölünenden hisselerde kağıt paradada para genişlemesi yapanlardan kaçıp altın ve genişlemesi değişmeyen kripto paralara kaçar çünkü havuzu ne büyüyor nede deliği var.döktüğün sudan bazen daha fazla bile alabilirsin insanlar daha fazla dökerse.

SIRADAKİ HABER