'Biden kazanırsa, "neoliberal-Troçkist koalisyonu" iktidara gelir'

Puşkov, ABD başkanlık seçimlerini Demokrat aday Joe Biden'ın seçimleri kazanması halinde Washington'da 'neoliberal-Troçkist koalisyonun' iktidara geleceğini öne sürdü

'Biden kazanırsa, "neoliberal-Troçkist koalisyonu" iktidara gelir'

 Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin Enformasyon Politikası Komisyonu Başkanı Aleksey Puşkov, Telegram hesabından yaptığı açıklamada yaklaşan ABD başkanlık seçimleri öncesi olası senaryoları anlattı.

Biden'in kazanması halinde ABD'de 'neoliberal-Troçkist koalisyonun' iktidarı ele geçireceğini savunan Puşkov, "Eğer bu 'cehennem koalisyonu' ABD'de zafer kazanır veya iktidarı ele geçirirse, oylamanın sonuçlarından bağımsız olarak, zaferin sarhoşluğuyla kendi 'değerlerini ve ideallerini' dünyanın geri kalanına empoze etmek için harekete geçecektir. Bu koalisyonu Soros finanse ediyor. Bu nedenle ilk saldırı hedefi Rusya olacak" ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Trump karşıtı koalisyonunun liderlerinin Biden'in zaferinden emin olmadığını ifade eden Puşkov, "Eğer mevcut başkan Donald Trump seçimlerde zafer kazanırsa ve bir dönem daha seçilirse, muhalifler yenilgiyi kabul etmeyecek" diye ekledi.

ABD başkanlık seçimleri, 3 Kasım'da yapılacak. ABD'yi bir daha yönetmek isteyen Cumhuriyet Partili Trump, 77 yaşındaki Demokrat aday Joe Biden'la yarışacak.

Daha önce Trump, Rusya'nın Biden'ı ABD başkanı olarak görmek istediğini öne sürmüştü.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 22:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
boş laf
boş laf - 7 ay Önce

Biden kazanmasın da( boş laf salatası neo-liberal troçkist gerçekte hiç bir karşılığı olmayan bir kavram ) dengesiz bir başkan(trump) sizin için kolay lokma... Başka dengesizler için kolay lokma oduğu için....

SIRADAKİ HABER