Bağımsız heyet: Floyd'un ölüm nedeni boğulma

Adli Tıp Kurumu’nun “kalp hastalığı, yüksek tansiyon gibi sağlık problemleri” ve “potansiyel sarhoş edici maddelerin” Floyd’un ölümüne neden olduğu yönündeki raporu ABD basınında yer almıştı

Bağımsız heyet: Floyd'un ölüm nedeni boğulma

ABD’de bir polis tarafından öldürülen George Floyd’un bağımsız bir heyet tarafından yapılan otopsisinde ölüm nedeni boğulma olarak belirlendi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, adli patoloji uzmanı doktor Michael Baden, devam eden bir kalp sorununun Floyd’un ölümünde etkili olmadığı sonucuna varıldığını açıkladı.

ABD’nin Minnesota eyaletinde gözaltına alınan George Floyd, boğazına diziyle bastıran bir polis tarafından boğularak öldürülmüştü. Yine siyah bir ABD vatandaşının polis şiddeti sonucu öldürülmesinin ardından birçok kentte gösteriler düzenlendi. Başkent Washington’ın da aralarında olduğu çok sayıda kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Adli Tıp Kurumu’nun “kalp hastalığı, yüksek tansiyon gibi sağlık problemleri” ve “potansiyel sarhoş edici maddelerin” Floyd’un ölümüne neden olduğu yönündeki raporu ABD basınında yer almıştı. Bunun üzerine Floyd’un ailesi bağımsız bir otopsi yapılması için başvuruda yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER