Avusturya Başbakanı: Ölüm tehditleri alıyorum

Avusturya Başbakanı Kern, Erdoğan'ın Almanya ve Avusturya'yı hedef alan ve nefret oluşturacak açıklamalarının ardından kendisine ve ülkesine karşı bir sanal nefret dalgasının oluşmasına neden olduğunu savundu

Avusturya Başbakanı: Ölüm tehditleri alıyorum

Avusturya basınına açıklamalarda bulunan Başbakan Christian Kern, bazı Türk ve radikal sağcıların kendisine gözdağı vermek istediğini ve ölümle tehdit edildiğini söyledi.

Österreich gazetesinin "Twitter ve Facebook'ta bazı Erdoğan taraftarlarınca tehdit edildiğinizi görüyoruz. Ne diyeceksiniz?" sorusuna Kern, "Bu tehditler 2 aydır var. Şahsıma yapılan ölüm tehditleri gerçektir" dedi.

Kern, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ve Avusturya'yı hedef alan ve nefret oluşturacak açıklamalarının ardından kendisine ve ülkesine karşı bir sanal nefret dalgasının oluşmasına neden olduğunu savundu.

Gazete, Twitter'da bir Erdoğan sempatizanının 'Göreceksiniz IŞİD militanlarını size göndereceğiz. Hükümetinizi yok edecekler' şeklinde tweet attığını yazdı.

"TÜRKİYE ULUSAL İFLASA GİDİYOR"

Erdoğan hayranlarının Başbakan Kern'i IŞİD ile tehdit ettiklerini belirten gazete, "IŞİD sizi yok edecek" yazdıklarını hatırlatarak "tepkiniz nedir?" diye sordu, Başbakan Kern "Erdoğan, Almanya ve Avusturya'ya iftiralar ederek gösteri özgürlüğünün engellendiği gibi söylemlerde bulunuyor. Bu da ortamı geriyor. Ayrıca AB'yi mülteci kartıyla tehdit etmesi hoş karşılanamaz. AB ile Türkiye arasındaki bu gerginliğin devam etmesiyle Türkiye ulusal iflasa gidiyor" dedi.

NE OLMUŞTU?

Avusturya'nın Wr. Neustadt kentinde 'Türk bayrağının asılmasına yasak getirilmesi' olayına dair Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Evlerde Türk bayrağı asmalarını yasaklayacak kadar, bunlar bu şekilde demokratlar. Karşılaştığımız bu tablo karşısında şaşırdık mı? Hayır" şeklindeki sözlerine Avusturya Başbakanı Christian Kern "Bu iddiaları kesinlikle reddediyorum" diye yanıt vermişti.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 10:02
YORUM EKLE