Avrupa'da kalabilmek için din değiştiriyorlar

Avrupa'ya göç etmiş ve orada oturum alabilmek için mücadele veren müslümanlar sınır dışı edilmemek için hristiyanlığa geçtiği iddia edildi

Avrupa'da kalabilmek için din değiştiriyorlar

Almanya’da sınır dışı edilmeme ve ikamet izni alma şansını artırmak isteyen yüzlerce Müslüman sığınmacının Hıristiyanlığa geçtiği ve bunun sonucunda de genelde boş olan kiliselerin alışılmadık bir yoğunluk yaşadığı ifade edildi.

Almanya’daki Alpha ve Omega Suriye-İran kilisesinin papazı Albert Babayan, “Son altı ayda mülteci akını nedeniyle kilise cemaati büyüdü. Geçen ay 120 kişi vaftiz ettik. 50 kişi daha sırasını bekliyor” dedi. Vaftiz edilmeyi bekleyenler için 3 aylık kurslar düzenlenen kilisenin papazı Babayan, çoğu sığınmacının ülkede kalabilmek için Hıristiyanlığa geçtiğini itiraf etti.

‘YARISINDAN FAZLASI ŞANSINI ARTIRMAK İÇİN GELİYOR’

Papaz, “Biz herkese hoş geldiniz diyoruz. Benim düşünceme göre, buraya gelenlerin yarısından fazlası, böylece Almanya’da kalma şansını artırmak istiyor. Ancak bizim için bunun önemi yok. Önemli olan Tanrı’nın sözünü onlara iletmek” dedi.

Din değiştirme mülteci statüsünü garanti etmiyor ama kilisedekiler, daha birçok kişinin bu yolu deneyeceğini düşünüyor.


Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 2 yıl Önce

çok güzel haber umarim samimi olurlar ve ikamet alinca karilarini ve kizlari carsafa sokmazlar Allaha ters davranip oglanlarinin pipisini kapagini kestirmezler.