Almanya Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye kökenli vekillere uyarı

Uyarının ardından Türkiye kökenli milletvekillerinin de Türkiye'ye gerçekleştirmeyi planladıkları iş ya da tatil amaçlı seyahatlerini iptal ettiklerini öne sürüldü

Almanya Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye kökenli vekillere uyarı
Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye kökenli milletvekillerine kendi güvenlikleri için yakın zamanda Türkiye’ye gitmemeleri uyarısında bulundu.

Der Spiegel'in haberine göre; Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye kökenli milletvekillerine güvenlikleri için garanti verilemeyeceğinden dolayı bir süre Türkiye'ye gitmemelerini tavsiye etti.

Der Spiegel, bazı Türkiye kökenli milletvekillerinin de Türkiye'ye gerçekleştirmeyi planladıkları iş ya da tatil amaçlı seyahatlerini iptal ettiklerini öne sürdü. 

Habere göre, bir milletvekili de yazlıklarında konaklayan ailesini güvenlikleri için bir otele yerleştirdi.

NE OLMUŞTU?

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), Sosyal Demokrat Parti (SPD), Sol Parti ve Yeşiller'den toplam 11 Türkiye kökenli milletvekili, Almanya Federal Meclisi’nde Ermeni Soykırımı karar tasarısına “evet” oyu vermişti. 

Bu milletvekilleri oylamadan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “kanı bozuk” olarak nitelendirilmiş ve ölüm tehditleriyle karşı karşıya kalmışlardı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2016, 18:29
YORUM EKLE