Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Diyarbakır Kayapınar ilçe teşkilatında toplu istifa yaşandı. İstifaların il başkanı ve yönetimi ile olan çekişmeden dolayı olduğu iddia edildi.

Kayapınar İlçe Teşkilatı, kurucu ilçe başkanı Avukat Mehmet Oruç'un istifası sonrası genel merkez tarafından geçtiğimiz günlerde yeni başkan ataması yapıldı. İlçe teşkilatı kurucu üyelerin bu gelişme üzerine toplu olarak istifa ettiği öğrenildi.

KURUCU ÜYELERİN İSTİFA DİLEKÇESİ

İstifa dilekçesinde şu açıklamalara yer verildi: "Büyük bir özveri ve coşkuyla katıldığımız, bize katkı ve paylaşımlarıyla iyi bir yol haritası çıkaran partimizin Kayapınar İlçe Teşkilatı'ndan istifa ettiğimizi beyan ederiz."

İstifa eden kurucu üyelerin isimleri şöyle: Fırat Sertbaş, Nazan İşler, Ezgi Adanı, Muhterem Tunçay, Davut Karadağ, Azad Koyun, Merve Baykale, Veysi Bulut.

Öte yandan Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Oruç’un istifası üzerine il teşkilatında bazı isimlerin zaten değiştirileceği öğrenildi. Yeni ilçe başkanının kendi ekibiyle çalışabilmesi için, kurucu üyelerin görevden alınması yönünde parti merkezine öneride bulunulduğu ve söz konusu isimlerin yakın zamanda görevden alınacağı bildirildi. Durumdan haberdar olan üyelerin görevden alınmadan istifa ettiği ileri sürüldü.