Hatay'da meydana gelen 6.4 ve 5.8 şiddetindeki depremler sırasında Antep'in İslahiye ilçesinde bulunan şef Mehmet Yalçınkaya, depremin ardından sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

Henüz hiçbir şeyin bitmediğini ve desteklerin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Yalçınkaya, şu ifadeleri kullandı:

"Rehavet var, rehavete kapılacak durumda değiliz. En azından bizim sahada gördüğümüz şey bu. Tabii ki bir şeyler yoluna girmeye başladı ama yapılacak daha çok iş var. Yüz ifademize, gözlerimize bakarsanız ne demek istediğimizi anlarsınız. Herkes elinden geleni yapmaya, destek vermeye devam etsin. Büyük bir gayret var, bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama hiçbir şey bitmiş değil. Hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değil."

MasterChef Türkiye'nin jürisinde yer alan Yalçınkaya, 6 Şubat'ta Maraş'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından Antep'e giderek depremzedeler için mutfak kurdu.

Yalçınkaya, 20 Şubat Pazartesi akşamı Hatay'da meydana gelen depremleri, İslahiye'de de hissettiklerini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan şef, "Sağlam hissettik. Tezgah yürüdü resmen" dedi.

İlahiyatçı Cemil Kılıç: Namazdan sonra kaldırılmadıysa eğer o seccade değildir İlahiyatçı Cemil Kılıç: Namazdan sonra kaldırılmadıysa eğer o seccade değildir

ekran-goruntusu-815-3nJo.png

Daha sonra bir aracın içinden çektiği görüntü ile yağmurun başladığını söyleyen Yalçınkaya, "Allah sabır versin. Gerçekten normal günler yaşamıyoruz. Deprem, yağmur..." ifadelerini kullandı.

ekran-goruntusu-816-XCzc.png