Oyuncu Deniz Çakır, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla isim vermeden gazeteci Ahmet Hakan'a göndermede bulundu.

Deniz Çakır, instagram hesabının hikaye kısmından isim vermeden Ahmet Hakan’a yönelik, “Yazık… Gazetecilik de, gazete köşeleri de bu her devrin adamlarına kaldı… Dillerine, kalemlerine vicdan diliyorum yine de” ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan Hürriyet gazetesindeki köşesinden, Barış Atay'ı hedef alarak, Muharrem İnce ve Meral Akşener'e çağrıda bulunmuş,  “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

Ahmet Hakan’ın bu satırlarının üzerinden, neredeyse bir gün bile geçmeden oyuncu Barış Atay gözaltına alındı.

Barış Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel'in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz' falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazdığı için gözaltına alınarak Fatih Vatan Caddesi üzerindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kaynak: Medya Faresi