Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından paylaştığı ses kaydı ile deprem mesajlarını iletti.

Enkaz altında insanlarımız canlı ya da cansız halen çıkarılmayı beklerken sözlerime dikkat ederek konuşuyorum. Doğrusu kendimi zor tutuyorum” diyen Demirtaş, "deprem öncesinde ve sonrasında yaşanan yönetim rezaletine" sitem etti; “Fakat şu anda acilen sürdürmemiz gereken bir şey var, o da dayanışmayı ve yardımlaşmayı kesmemek, sürekli büyütmek” diye ekledi.

Kerem Kınık, Fatih Altaylı'yı Twitter'a şikayet etti Kerem Kınık, Fatih Altaylı'yı Twitter'a şikayet etti

Demirtaş, sözlerini, “Kimse merak etmesin, devran hiç durmadı, halen dönüyor. Hiç kimseden de korkmayın. Özgürlük, hepimiz için her zamankinden yakındır. Yılmadan, yorulmadan dayanışmaya, kötülüğe karşı mücadele etmeye devam edelim. Elbet refaha, düze çıkacağımız günler de gelecek. Allah büyüktür” diyerek noktaladı:

"BU ACILARIN ÖYLE KOLAY GEÇMESİ MÜMKÜN DEĞİL 

Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

“Depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum.  Herkese, hepimize büyük geçmişler olsun diyeceğim ama bu acıların öyle kolay geçmesi mümkün değil. Enkaz altında insanlarımız canlı ya da cansız halen çıkarılmayı beklerken sözlerime dikkat ederek konuşuyorum. Doğrusu kendimi zor tutuyorum.

Deprem öncesinde ve sonrasında yaşanan yönetim rezaletini günlerce konuşsak yine de eksik kalır. Fakat şu anda acilen sürdürmemiz gereken bir şey var, o da dayanışmayı ve yardımlaşmayı kesmemek, sürekli büyütmek.

"UMUT, TAM DA BURADADIR İŞTE"

Bunca tarifsiz acının içinde içimi ısıtan bir şey var ki, kimin kim olduğuna bakmadan, herkesin birbirini insan olarak görüp milyonlarca kişinin yardım için seferber olmasıdır.  Umut, tam da buradadır işte. Birbirimize sarılıp, el ele verip bu enkazın altından beraberce çıkacağız.

Hatay, Maraş, Adıyaman, Malatya, Antep, Diyarbakır, Urfa, Kilis, Osmaniye, Adana’ya kadar ağır travma ve büyük yıkım yaşayan halkımıza tüm kalbimle selam, sevgi, saygılarımı iletiyorum.  Günlerdir acılar içinde onların mücadelesini izliyor ve dua ediyorum. Kalbim deprem bölgesindeki halkımızla, elinden geleni yapanlarla birlikte atıyor. 

Bu arada sessizce köy köy dolaşıp yardım organize eden, malzeme dağıtan bütün gönüllülere, özellikle HDP’li, partili arkadaşlarıma, sanatçılara, belediyelere, meslek odaları ve sendikalara da selam gönderiyorum. Hepsini yürekten kutluyorum. Büyük bir dayanışma gösteren ayırımsız herkese minnet duymamız gerekir.

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından yardıma koşan, kurtarma ekipleri başta olmak üzere tüm gönüllülere, karşısındakinin siyasi görüşüne bakmadan elini uzatan ülkemizin güzel insanlarına, umutlarımızı diri tuttukları için teşekkür ediyorum.

"REFAHA, DÜZE ÇIKACAĞIMIZ GÜNLER DE GELECEK. ALLAH BÜYÜKTÜR"

Kimse merak etmesin, devran hiç durmadı, halen dönüyor. Hiç kimseden de korkmayın. Özgürlük, hepimiz için her zamankinden yakındır. Yılmadan, yorulmadan dayanışmaya, kötülüğe karşı mücadele etmeye devam edelim.  Elbet refaha, düze çıkacağımız günler de gelecek. Allah büyüktür."