HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, pandemi nedeniyle cezaevlerinde başlayan aile ve avukat görüş sınırlamalarına dikkat çekti.

Demirtaş'ın twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Adalet Bakanlığı, krizi fırsata çevirip kısıtlamaları kalıcı hak gaspına dönüştürme gayretinde" ifadelerini kullandı.

Edirne Cezaevi'nda 20 gündür protestoların devam ettiğini kaydeden Demirtaş, muhalefete seslendi ve "Çeşitli ziyaretler gerçekleştiren muhalefet liderleri, 300 bin nüfuslu cezaevlerini ziyaret etmeyi de düşünür müsünüz acaba? İktidarı devraldığınızda cezaevleri de size bağlı olacak" dedi.

Demirtaş'ın twitter hesabından yapılan paylaşımlar şöyle:

1- Pandemi nedeniyle cezaevlerinde başlayan aile ve avukat görüş sınırlamaları aynen devam ediyor. Adalet Bakanlığı, krizi fırsata çevirip kısıtlamaları kalıcı hak gaspına dönüştürme gayretinde.

2- Kendimizden çok, diğer mahpuslar için belirtiyorum bunu. Edirne Cezaevi son 20 gündür protesto sloganlarıyla inliyor, duyuyor musunuz?

3- Çeşitli ziyaretler gerçekleştiren muhalefet liderleri, 300 bin nüfuslu cezaevlerini ziyaret etmeyi de düşünür müsünüz acaba? İktidarı devraldığınızda cezaevleri de size bağlı olacak. Cezaevlerinin halini şimdiden yerinde görmenizde fayda var. Ben yeterince gördüm nitekim.