Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, asgari ücretle ilgili sözlerini eleştiren Ahmet Hakan'a,  “Allah aşkına siz ne konuşuyorsunuz? Vicdanınız hükümetin her yaptığı ve dediğini cilalarken birazcık cızlamıyor mu?” dedi. 

Ahmet Hakan, CNN Türk'teki programında Demirtaş'ın birkaç gün önce paylaştığı, "Bir kez daha, Yüzüncü defa: Asgari ücret 8 bin 600 de olsa, 9 bin de olsa, 10 bin de olsa hiçbir işe yaramayacak. İlk bir-iki ay insanlar ellerine para geçeceği için sevinecekler. Ama en geç 5-6 ay sonra o para eriyip gidecek. Alım gücünüz düşecek. Bu yazdıklarım yine gerçek olacak" tweet'ini eleştirdi. 

Hakan, "Büyük ekonomist Özgür Demirtaş ne demiş... Deha... 'Asgari ücret 9 bin, 10 bin de olsa bir işe yaramayacak'. İnsanların ellerine para geçince insanlar sevinecekler ama insanların alım gücü düşecek'... Ne diyorduk bunlara... Neyin tellalı diyorduk? Benim itirazım üsluba. 'Keşke öyle olsa' der gibi bir şevkle söylüyor. İnsan der ki artışı yapın ama enflasyonun düşmesi lazım. Daha yapıcı bir açıklama yani. Sen ekonomistsin sıradan bir insan da bunu der, madem öyle politika yap" yorumunu yaptı.

Hakan'ın kendisiyle ilgili sözlerine yanıt veren Demirtaş ise, Twitter'dan Hakan'ın kendisiyle, "dalga geçtiğini" belirterek üzüldüğünü dile getirdi. Demirtaş, ayrıca WhatsApp'tan da attığı mesajların ekran görüntüsünü koydu. 

Demirtaş’ın paylaşımları şöyle:

"Keşke izlemeseydim. İzledim ve oldukça üzüldüm. Ahmet Hakan bey, benimle bildiğiniz dalga geçiyor. Stüdyodaki konuklar gülüyor. Biri kıraathanede konuşsun Özgür vs. diyor. Biri, 'Özgür alım gücünün düşmesine adeta seviniyor' diyor.

Üzüldüm, çünkü benim Ahmet Bey'e en ufak bir saygısızlığım olmadı. Kendisinin hakkına da hiçbir yerde girmedim. Değil herkesin izlediği bir kanalda, özel bir odada bile kendisi hakkında yalan yanlış konuşmadım. Sadece yıllar önce bir programına çıktım.

Benim olmadığım bir ortamda benim bir twit'imi alıp: 'Özgür Demirtaş alım gücünün düşmesine sevinmiş demek ne demek Allah aşkına Nasıl böyle bir şey söyleyebilirsiniz Ahmet Bey? Bu kadar kolay mı insanlar hakkında yalan bilgiyi milyonların önünde söylemek?

Ben sizden şunu söylemenizi beklerdim: 'Özgür hoca, benim programımda Ekonomi Yönetimini uyardığında, bu yolun yol olmadığını söylediğinde Dolar/TL 3,50 idi, şu anda 18,60. Ki Özgür hoca, o programdan yıllar önceden beri uyardı hükümeti ve siz yandaşların ve siz kulak vermek yerine, gerek sosyal medyada, gerek benim sunucusu olduğum kanalda kendisi hakkında yalan haber yaptınız. Gelinen her nokta Özgür hocanın son 10 yıldır söylediği her şeyi HAKLI çıkardı. En azından bir ÖZÜR dileyip kendisine kulak vermek gerekmez mi?'

İşte Hakan Bey, ben sizden bunları söylemenizi beklerdim. Elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin. Sizin ekonomi ve finans eğitiminiz var mı? YOK. Beni konuştuğunuz konuklarınızın ekonomi ve finans eğitimi var mı? YOK. Peki ALLAH AŞKINA siz ne konuşuyorsunuz?

Gebze'de işçi servisi devrildi: 9 yaralı Gebze'de işçi servisi devrildi: 9 yaralı

Vicdanınız hükümetin her yaptığı ve dediğini cilalarken birazcık cızlamıyor mu? Dünyada Zimbabwe’den sonra en yüksek enflasyonun Türkiye’de olması biraz olsun sizi rahatsız etmiyor mu? Faiz enflasyonun sebebidir lafının bunca çöküşünden sonra hala vicdanınız kör mü?" 

AHMET HAKAN'IN TELEFONUNA DA YAZDI 

Hakan'a, WhatsApp'tan da attığı mesajların ekran görüntüsünü koyan Demirtaş, "Ahmet Bey'e ayrıca WhatsApp'tan de gayet açık bir şekilde yazdım. Ne zaman anlayacaklar benim özü sözü bir ve gayet samimi bir insan olduğumu? Ne zaman dinleyecekler yıllardır ben ve benim gibi bir çok kişinin söylediği çözüm önerilerini?" dedi.