Maraş merkezli depremlerin ardından yardım kampanyalarına destek olan şarkıcı Demet Akalın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iktidara tepki gösterdi.

Akalın, "Yangında yoklar, depremde yoklar, ülkenin akışında da olmayı. Hala uyuyanlar var, pes!" dedi. 

Akalın, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

"'Neredesin' diye şimdi sormayacağız da ne zaman soracağız? Yangında yoklar, depremde yoklar, e olmayın işte, ülkenin akışında da olmayın! Hala uyuyanlar var, pes!" 

demet-akalin-instagram-iA2y

Akalın, depremlerin ardından İstanbul'daki dört dairesini bir yıllığına depremzedelerin kullanımına açacağını da duyurmuştu.

Demet Akalın kimdir?

Demet Akalın, Türk şarkıcı, besteci ve söz yazarıdır. 23 Nisan 1972 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Müzik kariyerine 1996 yılında "Sebebim" adlı albümü ile başlamıştır. Kariyeri boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. Şarkıcılığı dışında, televizyon programlarında sunuculuk yapmış ve oyunculuk deneyimi de bulunmaktadır.

Ayrıca, Demet Akalın birçok ödül kazanmıştır. Bunlar arasında Altın Kelebek Ödülleri, Kral TV Ödülleri ve Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri gibi ödüller bulunmaktadır. Sanatçı, ayrıca hayırsever faaliyetleriyle de tanınmaktadır ve birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır.