İngiliz Daily Mail gazetesi, AKP ’li Çelik’in bir televizyon programında derin dekolteli elbise giyen sunucuyu eleştirmesinin ardından sunucunun işine son verildiğini yazdı. 

Gazete, Çelik’in Kansu’yu isim vermeden kostümünü ‘aşırı’ olarak nitelendirdiğini, programın yapımcısının ise sunucunun yoğun programı nedeniyle gelecek haftaki bölümde yer alamayacağını bildirdiğini daha sonra da Kansu’nun işine son verildiğini açıkladığını aktardı.

İsrail ’de yayınlanan Jerusalem Post gazetesi de Kansu'nun AK Partili siyasetçinin eleştirisinin ardından işine son verildiğini belirterek ‘İslami AKP Partisi 2002 genel seçimlerinde iktidara geldiğinden bu yana Türkiye ’yi İslamlaştırmak için yavaş yavaş çalışıyor. Ancak parti şu anda iktidarda daha sağlam ve görüşlerini halk üzerinde zorla kabul ettirmekte sert’ ifadelerini kullandı. 

Huffington Post gazetesi ise popüler TV sunucusu Gözde Kansu’nun AK Partili Çelik’in elbisesine getirdiği eleştiriden sonra yapımcı şirket tarafından işine son verildiğini belirtti.

Hüseyin Çelik’in sunucunun adını vermeden kıyafetini ‘kabul edilemez’ yorumunu aktaran gazete ayrıca Çelik’in Kansu’nun kıyafetini ‘aşırı’ olarak nitelendirdiğini yazdı. (Posta)