MHP Genel Başkan Yarımcısı Edip Semih Yalçın, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik sopalı saldırıyla ilgili yargılanan isimlerden Gülahmet Türk'ün Bursa Ülkü Ocakları Başkanı olmasına yönelik tepkilere ağır ifadelerle yanıt verdi.

Gülahmet Türk'ün başkan olması üzerine MHP lideri Devlet Bahçeli’ye tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Sayın Bahçeli, hani siyasi etik yasası diyordunuz! Bu hangi etiğe sığar?” diye sormuştu.

'BUNLAR KUYRUKLU YALANLARI TATLI BİR MASAL GİBİ ANLATIR'

MHP'li Yalçın ise bugün Twitter hesabından şu yanıtları verdi:

Anlaşılan o ki başbakanlıktan azledilmesinin sebebini hâlâ MHP'nin tutumunda arayan Davutoğlu; beslediği kin ve garezi, ipliğini pazara çıkaran partimizi ve Ülkü Ocaklarını karalayarak izhar etmektedir. Davutoğlu'nun son günlerde Ülkücüleri ısrarla hedefe koyması Ülkü Ocaklarının atamalarına karışması FETÖ taktiğine benzemektedir. Kendisine bu aklı verenler, Milliyetçi-Ülkücü hareketi hedef almasını özellikle tembihlemişlerdir.

Ne var ki Sözcü, Karar, Fitneçağ gibi medyada yuvalanmış ve uyduruk sütre gerisinden efelik taslayan birtakım Ülkücü muarızları, fırsatı ganimet bilerek söz konusu hadiseyi kaşımaya, ‘siyasi etik’ üzerinden de MHP’yi hedefe koymaya çalışmaktadır. Bunlar; kuyruklu yalanları tatlı bir masal gibi anlatır, Pinokyo gibi uzayan burunlarını her yere sokmaktan zevk alırlar.

'TÜRK MİLLETİ NE MAL OLDUKLARINI BİLMEKTEDİR'

Bunlar; namertliği bir övünç payesi, bir ayrıcalık olarak kabul eder, şahsiyetsizliklerini kamuoyu önünde bir nişane gibi sergilemekten asla fütur getirmezler. Doğruları dile getirmek, dürüstlük, hakkaniyet ve aklıselim bu tür mevkuteler için zararlı davranışlardır. Türk milleti bunların ne mal olduklarını çok iyi bilmektedir. Türk milleti; bunların cibilliyetini, kıratını, derekesini iyi bilmektedir.

NE OLMUŞTU?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’a saldırarak sopa ile darp eden ve silah çeken Abdurrahman Gülseren, Berke Aygün, Gülahmet Türk, Kadir Hukanoğlu ve Muhammet Raşit Gürsoy, kamera görüntülerinden tespit edilerek önce tutuklanmış, savcılığın talebi üzerine 20 gün sonra tahliye edilmişti. Kararı veren ağır ceza mahkemesi, 'asliye ceza mahkemesiyle yaşanması muhtemel görev uyuşmazlığı nedeniyle sanıkların mağduriyetine neden olabileceğini' gerekçe göstermişti.

YALÇIN 'BU HAREKETİN DELİSİ ÇOKTUR' DEMİŞTİ

Selçuk Özdağ’ı sosyal medyadan hedef gösterdiği ileri sürülen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, saldırının kendi talimatları ile olmadığını kaydederek, “Bu hareketin delisi çoktur. Talimat falan dinlemezler” demişti.

Yalçın ayrıca “Ülkücü gençler artık sokaklarda değiller. O durum 80 öncesinde kaldı. Ülkü ocakları kültür ve irfan ocakları oldu. Entelektüel merkezler oldu artık” iddiasında bulunmuştu.