Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ın yeni uyuşturucu rotası belirlemek için Venezuela'ya gittiğini iddia etmişti.

Peker'in açıklamaları sonrası iddialara yanıt veren Binali Yıldırım, "İftira, yalan, reddediyoruz" demişti.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, "Sayın Binali Yıldırım'ın oğlunun Venezüella ilişkisi ile ilgili iddiaların bir kısmına verdiği yanıt doğru. Ancak diğer kısmına verdiği yanıtı geziye katılan Ak Partililer doğrulamıyor!" dedi.

Cüneyt Özdemir, YouTube hesabından yaptığı canlı yayında Binali Yıldırım'ın açıklamalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Özdemir, Binali Yıldırım ile AKP İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram'ın açıklamaları arasındaki tutarsızlığa dikkat çekti.

Özdemir, yayından bir kesiti Twitter hesabından paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Binali Yıldırım'ın oğlunun Venezüella ilişkisi ile ilgili iddiaların bir kısmına verdiği yanıt doğru. (Sadece bir kez gittiğini ben de teyit ettim.) Ancak diğer kısmına verdiği yanıtı geziye katılan Ak Partililer doğrulamıyor!"

BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Binali Yıldırım, konuyla ilgili olarak şunları söylemişti:

Bugünkü yayınladığı videoda bizi de oğlum Erkan Yıldırım’ı da zikretti. Öncelikle şunu söyleyeyim; bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa, çamur at izi kalsın türünden bir suçlamadır. Ama unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil, geçen sene aralık ayında gitmiştir ve beraberinde de COVID ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. O esnada Venezuela’da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı. O münasebetle onlarla da birlikte oldu. Bazı sosyal medyada paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu da gerçek dışıdır, yanlıştır. Kendi imkanlarıyla, kendisi biletini alarak, masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir.”