Adana'da kendisini fuhuşa sürüklemek istediğini öne sürdüğü eşi 33 yaşındaki Hasan Karabulut'u tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Çilem Karabulut'un ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

İddiaya göre 1 çocuk annesi Çilem Karabulut, 2013 yılında evlendiği Hasan Karabulut'tan sürekli şiddet görmeye başladı.

Çilem Karabulut, boşanmak için mahkemeye başvurdu ancak aile büyüklerinin araya girmesi ve eşinin 'Aileni öldürürüm' tehditleri nedeniyle davasından vazgeçti.

Geçen yıl 8 Temmuz'da Yeşilyurt Mahallesi'ndeki evine giden Hasan Karabulut, belindeki silahını yastığın altına koyarak eşine iddiaya göre, "Antalya'ya gidiyoruz. 3 kadınla birlikte fuhuş yapıp bana para getireceksiniz. Adana ile ilişkilerini bitir" dedi. Çilem Karabulut'un tepkisi üzerine de, "Ne diyorsam onu yapacaksın lafımı ikiletme" diyerek eşini saçlarından tutup sürüklemeye başladı.

Bu sırada çift yatağın üzerine düşerken Çilem Karabulut, yastık altındaki tabancayı alarak eşine ateş etti. Hasan Karabulut olay yerinde ölürken Çilem Karabulut, tutuklandı.

'AZRAİLİ BEKLEYEN ÖLÜ GİBİYDİM'

Yakın akrabayı öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Çilem Karabulut ilk duruşmada evliliği boyunca eşinden sürekli şiddet gördüğünü anlatarak savunmasında şunları söyledi:

"Hasan'dan çok korkuyordum. Çete liderliğinden arandığını duyunca polisle işbirliği yapıp, ondan kurtulmak istedim. Polise gidip her şeyi anlattım. Azrail'i bekleyen ölü gibiydim. Kendisini polise ihbar ettiğimi öğrendiğini düşünüp, canımı ne zaman alacağını bekliyordum. Eve geldiğinde 'seninle konuşacaklarım var' dedi. Yatak odasına girip soyundu, silahını da yastığın altına koydu. Kapıyı kilitledi ve önüme bir valiz attı. Antalya'ya gideceğimizi söyledi. Karşı gelince de saçımdan tutup, üzerime çıktı. Boğuşurken yana düşünce, silahını aldım ve ateş ettim."

Mehmet Emin Karabulut ve annesi Hatun Karabulut ise oğlunun gelinin ailesinin planıyla öldürüldüğünü ileri sürdü.

TAHLİYE TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Davanın bugün görülen 2'nci celsesinde sanık avukatları, eyleminin meşru müdafaa sınırlarında kaldığını belirterek yaşanan benzer olaylarda mahkemelerin verdiği emsal kararları mahkeme heyetine sunarak Çilem Karabulut'un tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesini istedi.

Bazı müşteki avukatları ise Çilem Karabulut'un avukatlarının basın açıklamaları yaparak mahkeme heyeti üzerinde kamuoyu baskısı kurmak istediklerini söyleyerek tepki gösterdi. Çilem Karabulut ise 2.5 yaşındaki kızının kendisine ihtiyacı olduğunu belirterek, "9 aydır tutukluyum, içinde bulunduğum zor durum yüzünden bunlar oldu. Kasıtlı olarak öldürmedim. Tahliyemi istiyorum" dedi. Mahkeme heyeti, Çilem'in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için erteledi.