Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, ABD Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından 'FETÖ' suçlamasından aranan gazeteci Ergün Babahan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alan paylaşımının beğenilmesine sert ifadelerle tepki gösterdi.

“Böyle bir paylaşımın Amerikan Büyükelçiliği tarafından beğenilmesi Türkiye’ye yönelik büyük bir saygısızlıktır büyük bir de hadsizliktir” diyen CHP’li Erkek, şöyle devam etti: “Sosyal medya üzerinden özür dilenmiş ama bu yetmez. Bunun bir hata olduğunu da düşünmüyoruz. Büyükelçinin çağrılıp bunun nedeninin sorulması gerekir. Türkiye’de siyaseti de millet şekillendirir, Türkiye şekillendirir.”

ÖZKOÇ: AYRINTILI AÇIKLAMA YAPILMALI

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından yaptığı açıklama ise şöyle: “ABD Ankara Büyükelçiliği’nin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili paylaşımını, kesinlikle doğru bulmuyoruz. Başka bir ülkenin içişlerimize karışmasını kabul edemeyiz. Bu konuda ABD Büyükelçiliği ayrıntılı ve net bir açıklama yapmalıdır.”