CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Maraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde hükümetin yapmayı planladığı yeni evlerin de fay hattı üzerinde olduğunu öne sürdü.

Erdoğan: Son yıllarda milletçe zorlu sınamalardan geçtiğimiz bir gerçektir Erdoğan: Son yıllarda milletçe zorlu sınamalardan geçtiğimiz bir gerçektir

Öztunç, “Bu köyde evlerin çoğu gitmiş durumda ve Kahramanmaraş’ta yeni yapmayı düşündükleri TOKİ konutları ya da depremzedeler için yapılacak olan yeni konutların bir kısmını bu bölgeye yapmayı düşünüyorlar. Akıl karı değil. Fay hattının üzerine yeniden ev yapmak istiyorlar" dedi.  

ANKA'nın haberine göre Dulkadiroğlu'ndaki Çiğli köyüne giden Öztunç, köydeki birçok binanın yıkıldığına, yolların yarıldığına dikkat çekti. TOKİ tarafından planlanan yeni evlerin bir kısmının da Çiğli köyüne yapılacağına işaret eden Öztunç, “Akıl karı değil” diyerek tepkisini dile getirdi.

Öztunç, şöyle konuştu:

“Bulunduğumuz yer Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu ilçemizin Çiğli köyü. Fay hattının tam üzerindeyiz. Fay hattı buradan geçmiş, yeni yapmayı planladıkları konutlar da bu bölgeye yakın olacak. Burası düz yoldu, buradan gördüğünüz gibi burası çökmüş durumda (deprem sonrası zarar gören yolu göstererek). Bu köyde evlerin çoğu gitmiş durumda ve Kahramanmaraş’ta yeni yapmayı düşündükleri TOKİ konutları ya da depremzedeler için yapılacak olan yeni konutların bir kısmını bu bölgeye yapmayı düşünüyorlar. Akıl karı değil. Fay hattının üzerine yeniden ev yapmak istiyorlar.”