CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, cumhurbaşkanı adaylığı resmen ilan edilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Halk TV’de ‘İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ programının konuğu olan Erol, “Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Akıllı ve mantıklı bir adamdır” dedi.

İnce için “Partinin mutfağından yetişmiş, her türlü görev almış birisi” ifadelerini kullanan Erol, “Yuvasına geri döner diye bekliyorum ve dönmelidir” diye konuştu.

Erol şunları kaydetti:

Kılıçdaroğlu'ndan HDP ziyareti sonrası açıklama Kılıçdaroğlu'ndan HDP ziyareti sonrası açıklama

“Muharrem Bey partinin mutfağından yetişmiş, her türlü görev almış birisi. Gençlik kolu başkanlığı, belediye meclis üyeliği, milletvekilliği, grup başkanvekilliği, en son cumhurbaşkanı adaylığı... Her siyasetçinin kendine göre bir siyaset tarzı olabilir ama Muharrem Bey'in 70 yıllık CHP tarihinde bugüne kadar en yakın iktidar olma sürecinde bu harekete bir olumsuzlukla karşılık vereceğine ihtimal vermiyorum. En büyük güvencemiz genel başkanımızın devlet adamlığı kimliği. Muharrem İnce'nin de sağduyusuna güveniyoruz.