Oda TV muhabiri İklim Bayraktar’ın iddialarıyla çalkalanan CHP’de sular durulmuyor…  CHP sözcüleri Bayraktar’ın iddialarının oluşturduğu havayı dağıtmaya ve iddiaların “komplo ve gündem saptırması” olduğu yönünde peş peşe açıklamalar yaparken, Deniz Baykal susmaya niyetli görünmüyor.
 
Deniz Baykal, taciz iddiaları hakkında yeni ve şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.
 
CHP eski Genel Başkanı Baykal, NTV'de yaptığı açıklamalarda şok iddialarda bulundu. Baykal, Odatv muhabirinin defalarca kendisiyle 'beraber' olmak istediğini iddia etti.
 
Oda TV yazarı İlkim Kaleli’nin taciz iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamalara Deniz Baykal’dan çok sert ve şaşırtıcı cevaplar geldi.
 
"BENİMLE BERABER OLMAK İSTEDİ"
 
Baykal şunları söyledi: “Avukatım son hazırlıklarını yapıyor, Birkaç gün içinde suç duyurusunda bulunacak. Televizyonda anlattıklarının gerçeklerle ilgisi yok, yalan yanlış birçok şey anlattı. Birçok soru yanıtsız kaldı... Soruların bazılarına yanıt vermedi, bazılarını da geçiştirdi.Mesela beni evimden defalarca aradı mı aramadı mı? Evine davet etti mi? Meclisteki ilk ve tek görüşme, özel kalem müdirem ve korumam üzerinden oldu, onlar şahit. Ve o görüşmede bana önce bazı gazetecilerle ilgili öyle şeyler anlattı ki, inanılır gibi değildi. Sonra da açıkça benimle beraber olmak istediğini söyledi.
 
"KAMERAYA ÇEKMEK İSTEDİ"
 
Diyor ki bana “Kafan iyi mi” demiş... Böyle birşey olabilir mi? Kıyameti kopartırım, kavga ederim ne hakla böyle bir şey söyleyebilir? Ayrıca madem ben onu taciz etmişim madem cazibesine kapılmışım, o zaman neden defalarca davetlerini reddettim? Gece gündüz defalarca arıyor. Hatta bir gece telefon açıp bana gel konuşalım dedi. Eşinin evde olmadığını söyleyerek evine çağırıyor. Telefonla aramasının sebebi ne? Kameraya kasete almak için çırpındı. Komplo peşinde koştuğu açık. Buna hiç tereddüdüm yok. Üstelik sadece benimle ilgili de değil... Kemal Kılıçdaroğlu’na da bir komplo peşinde... Bunun arkasında kimler var bilmiyorum... Tabii bir de büyük balık meselesi ne, onun açıklığa kavuşması lazım...”