Şerzan Kurt'u vuran polis yine tutuksuz!

Baba Kurt, 'katilin gereken cezaya çarptırılmayacağı korkusunu yaşıyoruz' demişti....

Şerzan Kurt'u vuran polis yine tutuksuz!

Şerzan Kurt ‘un yeniden görülen davasında, 'aldığı emirler doğrultusunda davrandığını' söylenerek savunması yapılan sanık polis hakkında tutuklanma talebi reddedildi.

Muğla’da 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Şerzan Kurt’u vurarak ölümüne sebep olan polis Gültekin Şahin’in yeniden yargılandığı davanın ilk duruşması bugün Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sanık polis Gültekin Şahin, Söke’den aldığı sağlık raporunu mazeret göstererek duruşmaya gelmedi. Şahin’in avukatı müvekkilinin aldığı emirler doğrultusunda davrandığını söyleyerek, Şahin’i 'Müvekkilim devlet terbiyesi görmüş bir kişidir, kaçmaz' diye savundu.

dokuz8haber.com'da yer alan habere göre mahkeme sanık polis Şahin’in tutuklanması talebini reddederek, yurtdışına çıkış yasağı koydu. Şahin’in mazereti kabul edilerek, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi. Bir sonraki duruşma 5 Aralık 2014 Cuma günü, saat 11.00’de görülecek.

Baba Ömer Kurt, dava öncesinde yaptığı açıklamada yeniden görülecek dava için kaygılarını dile getirerek "katilin gereken cezaya çarptırılmayacağı korkusunu yaşıyoruz" demişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 20:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
gün doğar
gün doğar - 6 yıl Önce

...artık şu katil polisleri cezalandırın .beyinleri hasta katil polisler ayıklayıngörevden men edilsinler.katil ruhlu polisler hasta polistirler.hele birde tecavüzcü hasta polisler var bunlar en ağır biçimde cezalandırılsınlar tutuklansınlar.ceza evleri suçlu kimseler içindir.aydın düşünceli devrimci insanları tutuklayacağınıza katilleri.faşistleri gerçektende siçlu kişileri en ağırşekilde cezalarını çeksinler.kahrolsun faşizm.polisin silahi var diye ne hakla gençlere sıkıyorlar hayattan koparıyorlar.yeter artık yeter.barış istiyoruz alevi ve kürt yurtdaşlara saldırmaktan vaz geçin siz kendi kafalarınıza birer kurşun sıkında insanlar sizin şidetlerinizden kurtulsunlar.her türlü haksızlıklara uğruyorlar o yetmir faşistlerin saldırılarına uğruyorlar kindar faşist türkler. saldırılarınızı sonlandırın yeter artık.bdoğa ana sizleri istemiyor.bu gezegeni her şekilde yok ediyorsunuz

SIRADAKİ HABER