ODTÜ'lülerden otoyol güzergâhına 5 bin fidan

ODTÜ ormanı için protestolar aralıksız devam ediyor...

 ODTÜ'lülerden otoyol güzergâhına 5 bin fidan

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, 18 Ekim gecesi polis desteğinde iş makineleriyle ODTÜ ormanına girerek otoyol projesi kapsamında ağaçları kesmesi üzerine başlatılan protestolar aralıksız devam ediyor.

19 Ekim Cumartesi günü ODTÜ öğrencileri ve 100. Yıl mahallesi sakinlerinden oluşan yaklaşık 200 kişi otoyol çalışmasının yapıldığı ve ağaçların kesildiği bölgede bir araya gelerek semboliktıklayın olarak 30'a yakın fidan dikmişti.

Bugün de aynı bölgede bir araya gelecek olan ODTÜ öğrencileri, Eğitim Sen 5 Nolu Şubesi, ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği ve ODTÜ Mezunları Derneği üyeleri eylemlerine devam edecekler.

"Rantın Yoluna 5000 Fidan Dikiyoruz. Fidanını, Kazmanı, Küreğini Kap Gel" sloganıyla çağrısı yapılan eylem, TSİ 12.30’da ODTÜ Hazırlık E Binası önünde başlayacak.

Buradan yürüyüşe geçecek olan ODTÜ'lüler saat 14.00’te Vişnelik Tesislerinin bulunduğu ODTÜ A4 Kapısı'nda kendilerini bekleyen ve eylemlerine destek veren Ankaralılarla buluşacaklar.

Buluşma sonrası grup, ODTÜ A4 kapısından başlayarak kampüs ana girişi A1 Kapısı arasında ağaçların kesildiği bölgeye beş bin fidan dikecek.

Sinan Onuş / BBC Türkçe

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2013, 13:57

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER