Milas'taki yangında 600 hektarlık ormanlık alan yok oldu

Dün başlayan ve gece boyunca devam eden yangın, kontrol altına alındı; ama yangında yaklaşık 600 hektarlık ormanlık alan yok oldu.

Milas'taki yangında 600 hektarlık ormanlık alan yok oldu

Muğla’nın Milas ilçesinde dün başlayan orman yangını söndürülemedi. Gece boyunca devam eden yangına sabahın ilk ışıklarıyla müdahale edilmeye başlandı.

Köyiçi Mezarlık mevkisinde başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Yangın bölgesine, Muğla, Ortaca, Marmaris, Yatağan, Milas Orman İşletme Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerine bağlı ekipler ile müdahale edildi.

Sabah saatlerinde 5 uçak ve 7 helikopterin yanı sıra 10 iş makinesi, 60 arazöz ve 200 yangın söndürme işçisi söndürme çalışmalarına katıldı.

Havadan ve karadan sürdürülen müdahale sonucu yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmalarına başlandı.

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece boyunca devam eden yangına sabahın ilk ışıklarıyla 5 uçak, 7 helikopter, çok sayıda arazöz ve iş makinesiyle müdahale edildiğini söyledi.

Dünden beri süren çalışmalar sonunda yangının kontrol altına alındığını belirten Güvençer, soğutma çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Güvençer, yangında yaklaşık 600 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğünü belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2014, 20:17
YORUM EKLE