Kumluca’daki orman yangını büyüyor

Kumluca'da orman yangını yeniden başlayarak 3 mahalleye daha sıçradı

Kumluca’daki orman yangını büyüyor

Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde dün başlayan orman yangını sabaha karşı yeniden alevlendi.

Yangında 13 ev ile zeytin, portakal ve nar bahçeleri ve sera alanları da zarar gördü.

Karadan ve havadan müdahale edilen yangında yanan alan miktarı 100 hektarı aştı.

Kumluca'da iki önemli tatil noktası Adrasan ve Olympos'a giden dağ yolunun üst tarafında bulunan Erentepe Mahallesi'nde dün öğle saatlerinde başlayan orman yangınına, ekiplerin müdahalesi gece boyunca sürdü.

Dün saat 20.00 sıralarında kısmen kontrol altına alınan ve yaklaşık 50 hektarlık alanda etkili olan yangın saat 04.00 sıralarında rüzgarın da etkisiyle yeniden alevlendi.

Erentepe ile yan yana Belen Mahallesi'ndeki ormanlık alana da sıçrayan yangına 2 uçak, 6 helikopter, 42 arazöz ve 200 orman işçisiyle müdahale sürüyor.

Yangının Sarıkavak Mahallesi’ni de tehdit ettiği ve bölge halkının uyarıldığı belirtildi.

YANGIN ÜÇ MAHALLEYE DAHA SIÇRADI

Antalya'nın Kumluca İlçesi'ndeki orman yangını Erentepe ve Belen mahallelerinin ardından Toptaş, Sarıkavak ve 50'nci Yıl mahallelerine de sıçradı. 3 kilometrelik bir hatta ve 300 hektarlık alanda etkisini sürdüren yangına karadan ve havadan müdahale sürüyor. Balıkesir'den Adana'ya kadar tüm hattaki orman yangınıyla mücadele ekipleri ve araçları bölgeye çekildi. 3 amfibik uçak, 9 helikopter, 90 arazöz ve itfaiye, 500'ün üzerinde orman işçisiyle yangına müdahale ediliyor. Yangın ormanlık alan, yerleşim yerleri ve tarım alanlarında etkisini sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 11:21

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER