Ordu'nun Fatsa ilçesindeki bir cemaat yurdunda 12 yaşındaki öğrenciye yönelik cinsel istismarla suçlanan görevli hakkında mahkeme kararını verdi.

Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi, Yusuf K.’ye iki ayrı suçtan 48 yıl hapis cezası verdi.

Süleymancılara ait yurtta geçen yıl yaşandığı ortaya çıkan olay sonrası Yusuf K. tutuklanmıştı.

Yargılaması Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan K.’ye (24) yönelik karar bugün 4’üncü duruşması yapılan davada çıktı.

Duruşmaya, taraf avukatlarının yanı sıra Ordu Barosu Başkanı Sibel Torun da katıldı. Mahkemede son sözü sorulan Yusuf K., suçsuz olduğunu belirterek beratını talep etti.

K.’nin istismarına uğradığı iddia edilen çocuğun babası ise, “Oğlumun psikolojisi bozuldu” dedi.

ÇOCUKLARLA İÇ İÇEYDİ

Duruşmada söz alan ailenin avukatı Muammer Serin, “Mağdurun iftira atmasını gerektirir bir durum yok. Alınan rapor da mağdurun beyanlarına itibar edileceğini ortaya koydu. Sanığın yurtta kaldığı, eğitmenlik yaptığı ve öğrenciler ile iç içe olduğu beyanlarla anlaşılıyor. Sanık, mağdura yurttaki eğitmenlik nüfuzunu kullanarak hileli davranışlarla cinsel saldırıda bulundu ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını birden fazla kez işledi” dedi. Ordu Barosu Başkanı Sibel Torun ise, yetki belgesi ile katıldığı duruşmada, “Sanığın hem cinsel saldırı hem de kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını birden fazla kez işlediği ve yasada öngörülen nitelikli hallerin birden fazla gerçekleştiği sabit” dedi.

48 YIL HAPİS CEZASI

Son savunmaları alan mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme, Yusuf K.’ye ‘cinsel saldırı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından toplam 48 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, K.’nin tutuklu kalmaya devam etmesi yönünde de karar verdi.

'ŞEYTANA UYDUM' DEMİŞTİ

Özel Madenler Erkek Öğrenci Yurdu'nda yaşanan olay sonrası Yusuf K., çocuğun ailesi ile yaptığı görüşmede "Şeytana uydum. Dün gece tövbe ettim. Secdeye kapandım” demişti.