AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Kılıçdaroğlu'nu suçladı...

Gözden kaçırmayın

CHP, SADAT'ı Meclis’e taşıyor: 'Göreceğiz bakalım bu SADAT denilen yapıyı oylarıyla kimler kollayacak' CHP, SADAT'ı Meclis’e taşıyor: 'Göreceğiz bakalım bu SADAT denilen yapıyı oylarıyla kimler kollayacak'
AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, İstanbul'da hayatını kaybeden genç için "Kılıçdaroğlu'nun illegal askerleri tarafından katledildi bu kardeşimiz" ifadelerini kullandı.

Nurettin Canikli, Tunceli'de kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memurunun da göstericiler tarafından öldürüldüğünü savunarak, "Bir polisimiz bu Vandallar tarafından şehit edildi. Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz, bütün milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Canikli Giresun'da yaptığı konuşmasında; dün Okmeydanı'nda başından vurularak yaşamını yitiren Burak Can Karamanoğlu'na da değindi. Karamanoğlu'nun 'illegal örgütler tarafından' katledildiğini iddia etti. 

Canikli,"İstanbul 'daki Okmeydanı'nda dünkü olaylarda da bir hemşehrimiz, bir fidanımız, Alucralı bir kardeşimiz Burak Can Karamanoğlu yine bu Vandallar tarafından katledildi, yüreğimiz yanıyor. Gerçekten askerden daha yeni gelmiş bir fidan, bir Anadolu delikanlısı, bu milletin bir evladı, bu illegal örgütler tarafından katledildi ve yarın cuma namazına müteakip Alucra'da defnedilecek" dedi.

CHP'yi de suçlayan Canikli konuşmasında şunları söyledi: "Kılıçdaroğlu'nun illegal askerleri tarafından katledildi bu kardeşimiz. Her zaman destekçisi oldu, onları kolladı. Milletvekilleriyle birlikte, bütün örgütleriyle birlikte destek verdiler. Polisin karşısında, devletin karşısında, milletin karşısında ama bunların yanında durdular. Kardeşimizi, fidanımızı katleden de Kılıçdaroğlu'nun destek verdiği, desteklediği bu illegal örgütler. Bütün milletimizin bunu bilmesi gerekir. Kılıçdaroğlu'nun illegal askerleri tarafından katledildi bu kardeşimiz, bu vatan evladımız."