Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'i ziyaret eden Canan Kaftancıoğlu, eleştirilere yanıt verdi   

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'e yaptığı ziyarete ilişkin açıklamada bulundu.  

Kaftancıoğlu, "Acılar üzerinden ortaklaşılacak her türlü siyaseti yaparım. Bu haliyle kişisel bir rahatsızlık duymuyorum" dedi.  

Kısa Dalga Podcast'ten Mehveş Evin'e konuşan Canan Kaftancıoğlu,  Kaftancıoğlu Türkeş ailesini ziyarete ilişkin olarak şunları söyledi:    

‘ALPARSLAN TÜRKEŞ, KAYINPEDERİM ÜMİT KAFTANCIOĞLU İÇİN HAİN DEDİ’  

Gitmemeyi düşünme durumu söz konusu değil. Önce kişisel bir açıklama yapayım: Benim kayınpederim Ümit Kaftancıoğlu öldürülmeden 2 gün önce Alpaslan Türkeş, “Aramızda Ümit Kaftancıoğlu gibi vatan hainleri var” demişti.  

‘ACILARI ORTAKLAŞTIRMAK’  

Gözden kaçırmayın

İyi Parti Gençlik Kolları Atatürk Havalimanı'na gidiyor İyi Parti Gençlik Kolları Atatürk Havalimanı'na gidiyor

Şunu söyleyeyim: Ben siyaseti, acıları yarıştırarak değil, acıları ortaklaştırıp barıştırarak, bir daha kimse bunları yaşamasın diye yapıyorum. Dolayısıyla acılar üzerinden ortaklaşılacak her türlü siyaseti yaparım. Bu haliyle kişisel bir rahatsızlık duymuyorum.  

‘ALEVİ VATANDAŞLARI ANLIYORUM’  

Ama Alevi vatandaşlarımızın, aslında hepimiz için, Maraş katliamında yaşananların, o travmanın tekrar yaşanmaması gerektiğini, bir sağaltma ihtiyacının olduğunu biliyorum. Öyle bir güne denk gelmesindeki Alevi vatandaşların hassasiyetlerini anlıyorum.  

‘SEVAL HANIM'IN DESTEĞİ KIYMETLİYDİ’  

Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi nefreti körükleyen değil, toplumsal olarak barışacak, uzlaşacak bir siyasi iklim yaratmamız gerektiğini düşünüyorum. Daha önemlisi, mafya bozuntusu tehdit ettiğinde Seval Hanım çıkıp Genel Başkanımıza desteğini açıkladı. Bu çok kıymetli bir şeydir. Ziyarette, bu ülkede hukukun, adaletin geldiği nokta ve ülkenin adalete ihtiyacı konuşuldu.