Çanakkale Belediyesi karantinada

Çanakkale Belediye Meclisi üyelerinden evlerinde karantinada kalmalarını istedi

Güncel 08.09.2020 - 16:47 08.09.2020 - 16:47

Halsizlik ve kırgınlık şikayetiyle hastaneye giden Çanakkale Belediye Meclisi’nin CHP Grup Başkanvekili Avukat Erdal Gezen’in korona virüsüne yakalandığı tespit edildi.

Test sonucu dün sabah itibariyle “pozitif” olarak gelen Gezen, evinde karantinaya alındı.

Son olarak 3 Eylül tarihinde gerçekleşen Çanakkale Belediye Meclisi toplantısına katılan üyelerin tamamı, İl Sağlık Müdürlüğü talimatı ile evlerinde bir haftalık karantinaya alındı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan de testinin negatif çıkmasına rağmen, evinde karantinada olduğunu söyledi.

Karantina uygulamasına kapsamında Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte, müdürler, daire amirleri ve personel ile Belediye Meclisi’ni takip eden gazeteciler de aranarak, virüsün “kuluçka süresi” olan bir haftayı evlerindeki geçirmeleri isteniyor.

‘HERKES ÇOK, AMA ÇOK DİKKATLİ OLSUN’

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Erdal Gezen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Aslında korona belirtilerim yoktu. Ateşim 37 dereceydi, çok hafif bir öksürük vardı. Ancak, tomografi sonucunda oluşan şüphe nedeni ile test yapıldı. Test sonucum maalesef ‘pozitif’ çıktı. Sonrasında hemen evde karantina altına alındım. Korona belirtilerinin çoğu yok. Tat ve koku alma problemi yaşamıyorum, iştah sorunum yok. Ateşim yüksek değil. Ancak önümüzdeki günler ne gösterir, nasıl belirtiler oluşur veya oluşur mu bilmiyorum. Ben son günlerde temas halinde olduğum kişilere gerek sosyal medyadan, herekse telefonla durumu bildirdim. Tüm Çanakkale halkını da uyarıyorum, herkes çok dikkatli olmalı. Virüsün nasıl ve nereden bulaşacağı belli olmuyor. Uzmanların dediklerine uyalım. Kapalı alanlardan ve temastan kaçınalım, maske, mesafe ve hijyene dikkat edelim” dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@