Ücretsiz izne çıkarılanlar 2.5 milyonu geçti

İşsizlik maaşı alan kişi sayısı artıyor

Ücretsiz izne çıkarılanlar 2.5 milyonu geçti

İşten çıkarma yasağı sürmesine rağmen, işsizlik maaşı alan kişi sayısı artıyor.

Dünya’nın haberine göre 29 Mart itibariyle işsizlik maaşı alan kişi sayısı 1 milyonu geçti. Ücretli izne çıkarılanlara verilen nakdi ücret desteği ve işten çıkarılanlara yönelik işsizlik ödeneğini alanların sayısı da bu tarih itibariyle 3,5 milyonu aştı.

29 Mart 2021 itibariyle kısa çalışma ödeneği alan sayısı 3 milyon 764 bin, ücretsiz izin kapsamında nakdi ücret desteği alan sayısı 2 milyon 508 bin ve işsizlik ödeneği alan sayısı 1 milyon 22 bin kişiye ulaştı.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILANLARIN SAYISI 2.5 MİLYONU GEÇTİ

Salgın döneminde yasaya eklenen bir madde ile işverenin işçisini ücretsiz izne çıkarma hakkı verilmişti. Ekim ayından bu yana ücretsiz izne çıkarılan kişi sayısında hızlı yükseliş gerçekleşti. Ekim ayında 2 milyon 45 bin kişi olan ücretsiz izin kapsamında nakdi ücret desteği alanlar, 29 Mart’ta 2 milyon 507 bin kişi oldu.

Kısa çalışma ödeneği uygulamasının 31 Mart’ta sona ermesi sonrasında ücretsiz iznin daha da artması bekleniyor. Ücretsiz izne çıkarılanlara devlet 15 Mart 2020 tarihinden itibaren günlük 39,24 TL, aylık 1,177 TL veriyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
oy verirken 1 kere değil 100 kere düşünün
oy verirken 1 kere değil 100 kere düşünün - 6 gün Önce

yukardakilerde koltuk kavgası yapıyor halk umurlarındamı hani normal hayatta vekalet verirken ne kadar güvenilir kriteri arar insan o özeni oy verirken göstermiyorlar maalesef kendi kendilerine ediyor yani müstehak demekten başka bir şey diyemiyoruz.

SIRADAKİ HABER