Torunlar Center'daki iş cinayetiyle ilgili davada tutuklanan yok

Davanın 6. duruşması görüldü, 25 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam kararı verildi

Torunlar Center'daki iş cinayetiyle ilgili davada tutuklanan yok

Torunlar Center’da meydana gelen ve 10 işçinin yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan iş cinayetinin ardından açılan davanın 6. duruşmasında 12'si Torunlar GYO, 5'i Geda Major Anasör firması ve 8'i NCA İş ve İş Güvenliği firmasında görevli 25 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam kararı verildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, sanıkların yurt dışına çıkış yasaklarının kaldırılması ve duruşmadan vareste tutulmaları talepleri reddedildi.

Mahkeme heyeti, asansör sistemlerinden anlayan makina mühendisi bir bilirkişinin de dinlenmesine karar vererek duruşmayı 22 Ocak 2016 gününe erteledi.

NE OLMUŞTU?

6 Eylül 2014’te İstanbul Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen arsasında inşaatı devam eden Torun Center’da işçileri taşıyan asansör 32. kattan düşmüştü. Asansör düşmesi sonucu; Tahir Kara, Hıdır Ali Genç, İsmail Sarıtaş, Bilal Bal, Cengiz Tatoğlu, Murat Usta, Menderes Meşe, Vahdet Biçer, Ferdi Kara ve Cengiz Bilgi adlı işçiler yaşamını yitirmişti.

10 işçinin yaşamını yitirdiği iş cinayetiyle ilgili Hıdır Ali Genç’in ailesi ilk tazminat davasını açmıştı.

Tutuklanıp serbest bırakılan isimler şöyle:

Proje Müdürü Murat Aytimur, Geda Major Asansör Firması teknik sorumlusu Önder Türksoy, asansör teknikerleri Adem Akyıldız ve Turgay Dalkılıç. 5'inci duruşmada ise Çalışma Bakanlığı ve TOKİ yetkilileri hakkında ayrı olarak yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verilmişti. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 14:50

YORUM EKLE
YORUMLAR
insan
insan - 5 yıl Önce

Bu inşaata çalışıyorum hala iş guvenlik yok işçi değeri yok para düzgün iödenmiyor

SIRADAKİ HABER