THY çalışanları için küresel eylem

THY ofisleri önünde eylemler yapılacak…

THY çalışanları için küresel eylem

AMSTERDAM - ITF üyesi işçiler bugün Amsterdam, Brüksel, Hamburg, Londra, New York, Stockholm ve Tokyo gibi büyük kentlerdeki THY ofisleri önünde işten atılan 305 kişi için eylem yapacak.

 

Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu (ITF) üyesi havacılık sendikaları Amsterdam, Brüksel, Hamburg, Londra, New York, Stockholm ve Tokyo gibi büyük şehirlerde THY tarafında işten çıkarılan işçilere destek eylemleri yapacak. Eylemlerde çalışanların yeniden işlerine iade edilmesi çağrısı yapılacak.

 

Eylemler çerçevesinde Belçika’da Zavantem Havaalanı’nda bildiri dağıtılacak. New York’ta ise THY’nin bürosunun bulunduğu Empire State Building önünde aktivistler bildiri dağıtacak.

 

İsveç Ulaştırma İşçileri Sendikası bu haftaki kongresinde Hava-İş’e ve üyelerine tam destek verdiğini ilan eden bir karar önergesini kabul etti.

 

ITF Genel Sekreteri David Cockroft açıklamada ne işçilerin ne de kendilerinin bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade ederek “THY yönetimi, çalışanlarına yönelik kindarca bir saldırı yapmakla suçlanıyor. Yönetim şirketin ana ortağı olan hükümet tarafından cezasız bırakılmış olmasının, konunun kapanması için yeterli olduğunu sanıyor, ama öyle olmayacak” dedi. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2012, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER