Sırrı Süreyya kamera, Kışanak mikrofon kuşandı

Gözaltına alınan gazeteciler yerine g(ö)reve çıktılar…

Sırrı Süreyya kamera, Kışanak mikrofon kuşandı

DİHA, Özgür Gündem ve Etkin Haber Ajansı'na (ETHA) yönelik yapılan operasyonları protesto eden BDP Eş Genel Başkanı Gülten Kışanak ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, KESK ve TTB'nin düzenlediği mitingde fotoğraf makinesi, kamera ve DİHA mikrofonu ile gönüllü muhabirlik yapıyor.

 

KESK ve TTB'nin hükümetin emek ve sağlık alanında uyguladığı politikalara karşı başlattığı bir günlük grev kapsamında Kolej Meydanı'ndan Ziya Gökalp Caddesi'ne düzenlenen yürüyüş başladı. Yürüyüşte, "Halklarla barış patronlarla savaş", "Grevli toplu sözleşe, güvenceli istihdam, insanca yaşayacak temel ücret, baskı, ceza ve sürgünleri durdurmak, ek ödemelerin emekliliğe yansıması için grevdeyiz" pankartı açılırken sık sık, "İş ekmek özgürlük", "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganları atıldı.

 

Yürüyüşe ayrıca çok sayıda STK ve siyasi partinin yanı sıra BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, Urfa Milletvekili İbrahim Binici, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Hakkari Milletvekili Adil Kurt, BDP PM Üyesi Yüksel Mutlu, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, TTB Genel Başkanı Eriş Bilaloğlu ve HDK temsilcileri katıldı.

 

Yürüyüş devam ederken, yürüyüşe katılan BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, boynunda fotoğraf makinesi elinde de DİHA mikrofonu ile baskılara karşı dayanışma amacıyla gönüllü muhabirlik yaparken, Sırrı Süreyya Önder de kamera ile görüntü aldı. Gültan Kışanak burada basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada, özgür basına yönelik baskılara karşı kendi asıl mesleğine döndüğü için çok mutlu olduğunu ve herkesi Kürt basını ile dayanışmaya çağırdı.

 

Öte yandan Kışanak, saat 13.00'da DİHA Ankara Temsilciliği'ne gelerek burada KESK ve TTB'nin grevine ilişkin hazırladığı haberi yazacak. (ANF)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER